31 Eki 2021

Trabzonspor’un efsane ismi Özkan Sümer’in adını taşıyan “Özkan Sümer Futbol Akademisi” bugün tanıtıldı.

Akyazı Spor Kompleksi içinde yer alan Özkan Sümer Futbol Akademisi, bugün tanıtıldı. Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, burada basın mensuplarına akademi ile ilgili bilgi verdi.

EKSİKSİZ BİR TESİS KURDUK

Sağıroğlu, “Özkan Sümer, 50 yıl önce Türkiye'de alt yapı gerçeğini ortaya koyan kişiydi. Türkiye genelinde bu yapıldı ama Trabzonspor bundan en çok istifa eden kulüplerin başında geldi. Dikkat ettiğimiz zaman Trabzonspor altyapıdan gelen oyuncularıyla şampiyonluklar yaşadı. Bugün futbol bir endüstri haline geldi artık üretmek gerekiyor. Biz de Özkan Sümer Futbol Akademisi'nde oyuncu yetiştirmek için Türkiye'nin ilklerinden biri olan altyapıyı kurduk.

Bütün derslikleriyle, sağlık merkeziyle, fitness salonu, yatakhanesi, sosyal alanlarıyla, diyetisyeni ve psikoloğu ile birlikte eksiksiz bir tesis kurduk" dedi. 345 SPORCU YER ALIYOR 345 sporcunun yer aldığı akademide 109 yatak kapasitesi bulunurken 35 de yatılı sporcu kalıyor.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ TRABZONSPOR’DA

Akademinin fitness salonunda ise Keiser ekipmanları ilk kez altyapı olarak Trabzonspor'da kullanılmaya başlandı. Türkiyede ilk kez başlatılan sistemi Avrupa'da ise Chelsea, Arsenal ve Manchester City gibi dev takımlar kullanıyor.

 

Okunma 215 kez
Paylaşmak için tıklayın