09 Eki 2021

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bayburt ziyareti, kelimenin tam anlamıyla izdiham altında gerçekleşti.

23 May 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitch yayıncısı Jahrein kullanıcı adı ile bilinen Ahmet Sonuç'un sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu'nun canlı yayın sırasında gelen bir soru üzerine yaptığı açıklamayi

17 May 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ramazan ayı boyunca uyguladığımız kısmi ve tam kapanma tedbirleri sayesinde salgını yeniden büyük ölçüde kontrol altına aldık."

08 May 2021

Koronavirüs tedbirlerine sıkı sıkıya riayet edilerek bu salgının en kısa zamanda atlatılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, normal hayata dönüleceği günlerin yakın olduğuna inandığını belirtti

04 May 2021

Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı merak konusu olurken, konuyla ilgili dikkat çeken açıklama CHP Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı'dan geldi.

24 Nis 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla görüştü.

05 Nis 2021

Son dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığı ve siyasi isimlerin tepkisini çeken Montrö bildirisine imza atan 104 emekli amiralin lojman ve koruma hakları iptal edildi. Öte yandan bu sabah bildiriyi hazırladığı iddia edilen 10 amiral gözaltına alındı, 4 kişi ise yaş haddinden dolayı emniyete çağrıldı.

18 Mar 2021

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, HDP'ye açılan kapatma davasına karşı çıkan CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin aksine ifadeler kullandı.

13 Mar 2021

Kulislerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 hedefleri çerçevesinde parti içi ve Kabine'de değişikliklere gideceği konuşuluyor. Buna göre Berat Albayrak'ın parti yönetiminde yer alacağı, Binali Yıldırım'ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağı, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ise yeni Kabine'de yer almayacağı öne sürülüyor.

2023 seçimleri için "güçlü parti yapısı" hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem partisinin merkez karar yönetim kurulu hem de merkez yönetim kurulunda birtakım değişikliklere gideceği öngörülüyor.PARTİ İÇİNDE VE KABİNE'DE DEĞİŞİKLİKLER SÖZ KONUSUKulislerde; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 18 Mart'ta düzenlenecek olağan kurultayda, partisinin merkez yönetim kurulunda "köklü", başkanlık divanında ise "kısmi değişiklikler yapacağı" konuşulurken, Cumhurbaşkanı ise öncelik partide olmak üzere Kabine'de de dikkat çeken adımlar atabileceği dillendiriliyor.


ALBAYRAK, PARTİ YÖNETİMİNDE YER ALACAKCumhuriyet'in haberine göre Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak'ın bu süreçte parti yönetiminde görev alabileceği iddia edildi.BİNALİ YILDIRIM'A CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞI GÖREVİPartilerin yaklaşan kurultay süreçleri olduğuna dikkat çekilirken eski Başbakan Binali Yıldırım'ın da Kabine'de yer alabileceği ya da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yardımcısı olacağı konuşuluyor.ZİYA SELÇUK VE FAHRETTİN KOCA YENİ KABİNE'DE OLMAYABİLİRKabine'de değişmesi beklenen isimlerden birinin de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olacağı tartışılıyor. Erdoğan'ın, pandemi sürecinde uzaktan eğitimin istenilen şekilde başarılı olamaması gibi nedenlerle burada bir yenilenmeye gitmek istediği söyleniyor.Bununla birlikte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da bakanlıktan azlini isteyeceği, salgın dönemindeki çalışmaları nedeniyle Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu'nda görevlendirilebileceği ileri sürülüyor.

12 Mar 2021

Son dakika: İş dünyasının ve vatandaşların heyecanla beklediği ekonomi reform paketini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemin "yatırım, istihdam, üretim, ihracat" olmak üzere dört temel üzerine oturtulacağını söyledi. Paket ile 850 bin esnafa vergi muafiyeti getirilecek, dijital paraların hukuki alt yapası oluşturulacak, kamuda israfa son verilecek. İşte Erdoğan'ın açıkladığı paketin detayları.

11 Mar 2021

Seçim barajı düşürülüyor! AK Parti ilk kez rakam verdi: 5 ya da 7 olacak

Sayfa 1 / 2