05 Mar 2022

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

06 May 2021

Moderna'dan korkutan açıklama: 6 ay içinde yeni mutasyonlar ortaya çıkacak

29 Nis 2021

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Wieler Covid-19 salgınının biteceği tarihi duyurdu

24 Nis 2021

Son dakika: ABD Başkanı Biden'ın skandal "soykırım" sözlerine Türkiye'den tepki yağıyor. İlk tepkiyi gösteren Bakan Çavuşoğlu, "Popülizme dayalı açıklamayı reddediyoruz." derken skandal karara Türkiye siyasetinin önemli isimlerinden peş peşe tepki mesajları geldi.

13 Şub 2021

ABD'de Minnesota eyaleti Hocalı soykırımını tanıdı
ABD'nin Minnesota eyaletinden Ermenistan'ı üzecek bir karar çıktı.

Eyalet meclisi almış olduğu kararla Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da Azerbaycanlı vatandaşlara yönelik uyguladığı Hocalı soykırımını tanıdı.

ABD'DEN ERMENİLERİ KIZDIRACAK KARAR
Alınan bu karar, Minnesota Eyalet Meclisi tarafından kamuoyuyla paylaşıldı.

Açıklanan bu kararın arar ABD'de yaşayan Türk ve Azerbaycanlılar tarafından sevinçle karşılandı.

HOCALI SOYKIRIMINDA NE OLMUŞTU?
26 Şubat 1992 tarihinde yaşanan Hocalı soykırımında zehirli top mermisi kullanan Ermeni güçleri, birçok Azerbaycan vatandaşına ağır işkencelerde bulundu.

Çocuk kadın fark etmeden gerçekleştirilen katliamda, 613 Azerbaycan vatandaşı katledildi.

2 bin 605 ailenin, 11 bin 356 kişinin yaşadığı bir kasaba olan Hocalı’da Aralık 1991’de Karabağ’ın başkenti olarak kabul edilen Hankendi şehrini işgal eden Ermeniler daha sonra Hocalı’yı hedef aldı.

Azerbaycan resmî kaynaklarına göre 83 çocuk, 106 kadın ve 70’den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 kişi öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralandı.

1275 kişi ise rehin alındı, 150 kişi ise kayboldu. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başları kesildiği tespit edilmişti.

08 Şub 2021

Koronavirüs salgınına 6 yıl önce yaptığı uyarıyla dikkat çeken ABD'li milyarder iş adamı Bill Gates, katıldığı programda geleceğe ilişkin gördüğü tehditleri paylaştı. Gates, koronavirüsten daha kötü iki şeyin iklim değişikliği ve biyoterörizm olduğunu söylerken, bu iki tehlikeye karşı önlemler alınması gerektiğini belirtti.

31 Oca 2021

74 ülkeye vize almadan pasaportla gidebilen Türk vatandaşları'nın, sadece kimlik gösterip girebildiği ülkelerin sayısı da beşe yükseldi. Sırada Rusya ve Belarus var...

20 Oca 2021

ABD'de 3 Kasım seçimlerini kazanan Joe Biden, Kongredeki törende yemin ederek ülkenin 46. başkanı oldu. Aynı törende ABD'nin ilk kadın başkan yardımcısı seçilerek tarihe geçen Kamala Harris de yemin ederek görevine başladı.

07 Oca 2021

ABD Başkanı Donald Trump'ın Washington'da düzenlediği miting sonrası Trump destekçileri, Kongre binasını basmasının ardından Türkiye Dışişleri Bakanlığı'ndan, "ABD Kongre binasının göstericiler tarafından basılması teşebbüsüne kadar varan iç gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz" açıklaması geldi.

06 Oca 2021

ABD Başkanı Trump'ın açıklamalarının ardından harekete geçen fanatikler Kongre binasına yürüdü. Seçimlerde hile olduğunu iddia eden ve mücadeleden vazgeçmeyeceğini belirten Trump'ın destekçileri Kongre binasını bastı.

04 Oca 2021

Endonezya’nın Sumatra Adası’ndaki Açe eyaletinde meydana gelen selden 4 bin 440 kişi olumsuz etkilendi.

Sayfa 1 / 2